مهاجرت
مهاجرت

موسسات آموزشي رايگان در فرانسه

سيستم تقسيم بودجه در اين كشور هر ساله بيش از ۲۳ درصد از بودجه ملي را به مراكز آموزشي، دانشگاهها و به طور كلي سيستم آموزشي كشور اختصاص مي دهد. به همين دليل در كشور فرانسه بيش از ۳۰۰۰ مركز آموزشي وجود دارد كه به صورت رايگان خدمات تحصيلي ارائه مي دهند و بيش از ۱۷۰۰۰۰ دانشجوي غير فرانسوي در كشور فرانسه مشغول به تحصيل به صورت رايگان مي باشند. شايد بهمين جهت است كه كشور فرانسه بعد از آمريكا و انگليس و سوئد و نروژ بزرگترين ميزبان دانشجوهاي بين المللي در سرتاسر جهان باشد.

مي توان گفت كه به طور ميانگين دولت فرانسه براي هر دانشجو ۱۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ يوور سوبسيد اختصاص مي دهد كه اين مبالغ مي تواند بسياري از هزينه هاي فرد دانشجو مثل خوابگاه دانشجويي، بيمه و كمك هزينه ي اقامت را كه توسط سازمان CAF پرداخت مي شود، پوشش دهد. اگر براي تحصيل رايگان فرانسه اقدام مي كنيد اين نكته را به شما نويد بدهيم كه حتي بعد از گرفتن ويزاي كوتاه مدت مي توانيد به تمامي كشور هاي اروپا به جز كشور انگليس سفر كرده بدون اينكه بخواهيد دوباره براي ويزا اقدام كنيد و هزينه ي گزافي پرداخت نماييد.

كار دانشجويي راهي براي تحصيل در فرانسه به صورت رايگان

از ديگر شرايطي كه مي توانيد تحصيل در فرانسه را براي خود رايگان كنيد اين است كه هفته اي بيست ساعت كار دانشجويي در خلال تحصيل داشته باشيد ( براي مقطع كارشناسي ارشد ) و در ازاي آن مبلغي مكفي به صورت هفتگي حقوق دريافت كنيد. اين حق كار دانشجويي در خيلي از كشور ها وجود دارد و اتفاقا مي تواند خيلي از هزينه ها را ساپورت كند براي كشور هايي كه شايد تحصيل رايگان در آن وجود نداشته باشد و يا حتي شهريه ي دانشگاهها بسيار بالا باشد حال در نظر بگيريد كه در كشور فرانسه كه شهريه ها بسيار كمتر از جاهاي ديگر است و حتي برخي موسسات آن به طور كاملا رايگان ارائه ي خدمات مي دهند اين مبلغ در ازاي كار دانشجويي چقد مي تواند كمك كننده بوده و حتي براي پس انداز فرد دانشجو سيو شود. با توجه به تحقيقاتي كه صورت گرفته هزينه ي يك ساعت كار دانشجويي معادل ۷ الي ۱۰ يورو مي باشد.

 

به طور كلي هزينه ي اعزام دانشجو به فرانسه ۵۰۰ يورو در ماه است كه قسمت اعظم آن هم براي هزينه هاي مسكن است پس اين مبالغ براي كار دانشجويي ( ۱۰ ساعت براي كارشناسي و ۲۰ ساعت براي مقاطع بالاتر در هفته ) مي تواند به طرز قابل توجهي مكفي باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۵۲:۱۰ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]

اعزام دانشجو به آلمان

تحصيل در آلمان در تمامي مقاطع تحصيلي از جمله تحصيل دكتري در آلمان و يا ادامه تحصيل در آلمان با ديپلم در ساير دانشگاه هاي برتر آلمان امكان پذير مي باشد. در كشور آلمان در حدود ۳۰۰ مركز علمي با بهترين امكانات و شرايط تحصيلي وجود دارد. در كشور آلمان دانشگاه هاي دولتي براي افرادي كه قصد تحصيل رايگان در اين كشور را دارند وجود دارد. بنابراين شرايط تحصيل در آلمان به صورت رايگان وجود دارد. البته در صورت اخذ ترم تابستاني افراد بايد مبلغي شهريه به دانشگاه پرداخت نمايند. اما اين مبلغ زياد نبوده و تقريبا رايگان تلقي مي شود. بنابراين تحصيل در آلمان با مدرك ديپلم  و يا ادامه تحصيل در آلمان در مقطع فوق ليسانس و دكتري بسيار ارزان مي باشد و كشور آلمان بهترين گزينه ي تحصيلي براي اين افراد است. يكي از مزاياي تحصيلي در كشور آلمان وجود ۸۳ دانشگاه انگليسي زبان مي باشد كه تعدادي از اين دانشگاه ها پس از گذراندن ۴ تا ۶ ترم به دانشجو اين امكان را مي دهند كه در دانشگاه هاي كشور هاي آمريكا، استراليا و يا كانادا انتقالي بگيرند. تعدادي از اين دانشگاه ها نيز در ليست دانشگاه هاي رايگان آلمان قرار گرفته اند. نكته ي مهم در اين قسمت اين است كه اين دانشگاه ها نيازمند دارا بودن مدرك تافل مي باشند. البته تعدادي از آن ها نيز داراي دوره هاي زبان در خود دانشگاه مي باشند و فرد مي تواند تحصيل در آلمان بدون مدرك زبان را تجربه نمايد. اين در حالي است كه بيشتر كشور ها نظير امريكا و يا كشور هاي ديگر اين امكان را براي دانشجويان خارجي فراهم نكرده اند.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۴:۱۰ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]

كشور استراليا يكي از پرطرف دارترين كشورها براي مهاجرت ميباشد. اعزام دانشجو به استراليا به علت دارا بودن بهترين متد هاي اموزشي بعد از امريكا و انگليس سالانه پذيراي خيل عظيمي از دانشجويان ميباشند يكي ديگر از دلايل انتخاب استراليا ارائه بهترين خدمات شهروندي و همچين اب و هواي خوب و وجود فرصت هاي شغلي مناسب تقريبا براي همه گرايشها و رشته ها ميباشد .شرايط تحصيل در استراليا و قوانين اخذ اقامت استراليا براي دانشجويان موضوع جذاب و مهميست كه هم در اين مقاله و هم در سايت هاي دولتي اين كشور ميتوانيد در باب آن كسب اطلاع فرماييد.

كشور مهاجر پذير استراليا براي تحصيل دانش اموزان شرايط ويژه اي  ارائه ميدهد و دانش اموزاني كه سال ۹ را به پايان رساندهاند ميتوانند به راحتي وارد كالجهاي معروف استراليا شوند و شايان ذكر ميباشد كه دانش اموزان در اين مقطع ميتوانند والدين خود را نيز به عنوان همراه داشته باشند در كنار خود تا اتمام سن ۱۸ سال .

تحصيل در استراليا با ارائه بهترين خدمات اموزشي براي دانش اموزان و امكانات ورزشي و تفريحي ، سعي در تعليم و پرورش نيروي كار امد و اگاه ميباشد شايان ذكر است كه كالجهاي استراليا  به جز تحصيل به تمام زواياي پرورشي دانش اموزان مي پردازد .بدين معني كه دانش اموزان دراين كالجها استعداد يابي ميشوند چه در زمينه هنر و موسيقي و چه در زمينه ورزشي و همچنين گرايش هاي تحصيلي ، در نهايت در مسيري قرار ميگيرند نهايتا  ميتوانند تصميات درستي در زمينه استعداد   كاري و هنري و تحصيلي اخذ نمايند .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۰۴:۲۹ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]

در زمينه اعزام دانشجو به فرانسه هر ساله بيش از ۲۳% از بودجه ملي را به آموزش اختصاص مي‌دهد و به دقت كيفيت آموزش‌هاي ارائه شده و مدارك اعطا شده را زير نظر دارد. از طرفي، دانشگاه‌هاي فرانسه در رتبه‌بندي‌هاي مختلف جهاني همواره در ليست برترين دانشگاه‌ها قرار گرفته‌اند. علاوه بر اين، تحصيل رايگان در فرانسه نيز يكي از عوامل مهمي است كه اين كشور را به يكي از مقصدهاي محبوب علاقه‌مندان به تحصيل در فرانسه كرده است.

تحصيلات‌ پيش‌ دانشگاهي

تحصيل در فرانسه آموزش كودكان با دوره آمادگي از پنج سالگي آغاز مي‌شود. تحصيلات دوره ابتدايي از ۶ سالگي شروع مي‌‏شود و پنج سال به طول مي‌انجامد. سپس كليه دانش آموزان به يك دوره چهار ساله اجباري وارد مي‌شوند.

بعد از آن دوره تحصيلات متوسطه عمومي را آغاز مي‌كنند و به مدت سه سال ادامه مي‌دهند. مجموع تحصيلات پيش دانشگاهي در فرانسه ۱۲ سال است كه منجر به اخذ مدرك ديپلم دبيرستان (Bac (Baccalauréat مي‌شود.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۳:۲۰ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]

دانشگاه هاي آلمان از سطح علمي مناسبي برخوردار مي باشد و براي اعزام دانشجو به آلمان كه سطح علمي دانشگاه اهميت دارد مي تواند دانشگاه هاي آلمان و تحصيل در آلمان انتخاب مناسبي باشد در آلمان دانشگا هاي دولتي معتبر زيادي وجود دارد كه به طور كلي موسسات آموزش عالي آلمان سه گروه مي باشند كه عبارتند از : دانشگاه ها ، موسسات علمي كاربردي و كالج هنر ، فيلم و موسيقي . همچنين دانشگاه هاي آلمان به  دولتي و خصوصي  تقسيم بندي مي شوند كه  البته اكثر دانشگاه ها دولتي مي باشند . بسياري از دانشگاه هاي خصوصي فني حرفه اي مي باشند كه توسط دولت به رسميت شناخته شده اند . البته  دانشگاه هاي فني حرفه اي هزينه ي تحصيلي نسبتا بالايي دارند به همين دليل بسياري از دانشجويان تمايل به دانشگاه هاي فدرال دارند . براي تحصيل در كشور آلمان بايد مداركي در يد داشته باشيد كه بتوانيد با آنان در كشور مبدأ در مقاطع بالاتر تحصيل نمايد براي مثال قبولي كنكور سراسري در ايران كه اين مورد وثوق در اكثر كشور ها هم چون آلمان مي باشد بنا بر اين جهت ورود به مقطع ليسانس كشور آلمان با  قبولي در كنكور سراسري مي توان براي پذيرش دانشگاه هاي آلمان اقدام نمود . در مورد هزينه هاي تحصيلي در المان بايد گفت كه تقريبا تحصيل در آلمان رايگان مي باشد زيرا هزينه تحصيل در آلمان ۷۰۰ يورو تا ۱۲۰۰ يورو براي هر سال مي باشد .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۴۷:۴۵ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]

شرايط تحصيل در انگلستان

اعزام دانشجو به انگلستان براي بسياري از افراد قابل توجه و با اهميت است، چرا كه دانشگاه هاي كشور انگلستان در زمره با كيفيت ترين دانشگاه هاي جهان قرار دارند و با تحصيل در يكي از دانشگاه هاي انگلستان فرد مي تواند به بهترين ها دست پيدا كند.

بطور مثال، اخذ بورسيه تحصيلي در مقاطع بالاتر، يافتن شغلي مناسب در تمام كشور هاي دنيا و در نتيجه ساختن آينده اي درخشان و با تحصيل در انگلستان مي توانيد آينده اي روشن براي خود بسازيد، حتي اگر هدف اصلي شما رفتن به انگلستان باشد اما موقعيت رفتن برايتان فراهم نباشد مي توانيد با تحصيل كردن در انگلستان، به عنوان يك پل براي رفتن خود استفاده كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۳۴:۲۰ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]

شرايط اعزام دانشجو به آلمان

اگر شما در دانشگاه هاي دولتي كشور آلمان تحصيل كنيد هزينه هاي بسيار كمي آن هم به علت اداره دانشگاه و ارائه خدمات دانشجويي پرداخت ميكنيد و در واقع ميتوان گفت تحصيل در آلمان شما رايگان است. دولت آلمان با توجه به ظرفيت هاي فراوان تحصيلي و شغلي در اين كشور نه تنها براي دانشجويان بومي خود بلكه براي اشخاصي كه از كشور هاي ديگر جهان متقاضي تحصيل در آلمان هستند امكان تحصيل رايگان در آلمان را فراهم كرده است.  بيشتر دانشگاه ها مخصوصا در رشته هايي كه به زبان آلماني ارائه مي شوند تقريبا رايگان و در رشته هايي كه به زبان انگليسي ارائه مي شوند داراي هزينه هاي جزئي  هستند. شايان ذكر است، تحصيل در اتريش ، نروژ و فرانسه نيز به صورت رايگان مي باشد.

البته كشور آلمان داراي 16 ايالت است و اين ايالت ها اين اجازه را دارند كه در مواردي به صورت مستقل تصميم گيري نمايند. در نهايت حتي اگر دانشگاه شهريه اي از شما دريافت نمايد اين شهريه از 100 يورو تا 300 يورو در ترم تجاوز نمي نمايد و در مقابل دانشجو مي تواند بليط هايي از دانشگاه دريافت نمايد كه اين امكان را براي او فراهم ميكند كه از سيستم حمل و نقل عمومي به صورت رايگان استفاده نمايد.

 

البته  علاوه بر تحصيل در آلمان به صورت رايكان اين كشور همانند همه كشورهاي جهان امكان تحصيل در كالج ها و دانشگاه هاي خصوصي را نيز فراهم كرده است كه تحصيل در آنها مستلزم پرداخت هزينه است. اگر شما خواهان تحصيل در اين مراكز هستيد بايد سالانه حدودا 15,000 تا 20,000 يورو هزينه كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۵۳:۲۷ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]

دانشگاه هاي مدرن در چين در اواخر قرن نوزدهم و اوايل قرن بيستم تاسيس شده اند ولي سابقه آموزش در چين به قرن هفتم ميلادي باز مي گردد. امروزه  جمعيت رو به رشد كشور چين باعث ايجاد يك جامعه دانشجويي عظيم شده و هم اكنون بيش از شش ميليون نفر در 2000 كالج و دانشگاه مشغول به تحصيل در چين هستند. همچنين هر ساله تعداد زيادي از دانشجويان بين المللي براي ادامه تحصيل در چين به اين كشور سفر مي كنند به طوري كه در حال حاضر بيش از سيصد هزار دانشجو از سرتاسر جهان مشغول به تحصيل در چين مي باشند. تعداد زيادي از رشته هاي تحصيلي در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد در دانشگاه هاي چين به زبان انگليسي ارائه مي شود به همين دليل براي تحصيل در چين ارائه مدرك زبان انگليسي ضروري مي باشد.

دولت چين به منظور تشويق دانشجويان بين المللي براي اعزام دانشجو به چين و افزايش بار علمي مراكز آموزش عالي، بورسيه هاي متنوعي را فراهم كرده است. براي مثال 1087 بورسيه تحصيلي در سال 2013 به دانشجويان 27 كشور اروپايي اعطا شد.

 

همكاران ما با امكان اخذ پذيرش و بورسيه هاي تحصيلي براي متقاضيان واجد شرايط تحصيل در چين در بيش از 50 دانشگاه ممتاز در 20 شهر چين (مورد تاييد وزارت علوم ايران) آماده ارائه خدمات مي باشند.

همكاران ما در شهرهاي مختلف چين با تخصص و سالها تجربه در زمينه تحصيلات بين المللي به دانشجويان ايراني و غير ايراني، به طور مستقيم با دانشگاه ها در ارتباط هستند و فرآيند اخذ پذيرش تحصيلي چين و بورسيه هاي متنوع تحصيلي را براي متقاضيان تحصيل در چين فراهم مي كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۳۵:۰۰ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]

بررسي تحصيل در گرجستان

سعي داريم تا در اين نوشتار شما را با دقيق ترين جزئيات تحصيل و اعزام دانشجو به گرجستان آشنا كنيم . گرجي ‌ها به زبان گرجي سخن مي‌گويند كه زبان رسمي كشور گرجستان است . شهرهاي مهم گرجستان كوتائيسي ، روستاوي ، گوري ، پوتي ، باتومي ، سوخومي ، متسختا ، چياتورا ، تقيبولي ، زوگديدي ، تسقالتوبو ، تقوارچلي ، گاگرا و تلاوي و تسخينوالي مي‌باشند . سرزمين گرجستان از ديد اقليمي منحصر به فرد است يعني هر چهار فصل سال در آن ديده مي‌شود . در سال‌هاي اخير كشور گرجستان از اقتصادي پيشرفته و نوين برخوردار شده‌ و رشدي قابل توجه اي داشته است . واحد پول اين كشور لاري نام دارد .

 

نظام آموزش عالي گرجستان شامل دوره كارشناسي چهار ساله ، دوره كارشناسي ارشد دو ساله و دوره دكتري تخصصي چهار ساله مي باشد . سه نوع موسسه آموزش عالي در گرجستان وجود دارد كه شامل دانشگاه ، دانشگاه آموزشي و كالج مي باشد . براي ورود به دانشگاه هاي گرجستان اتمام دوره دبيرستان و پيش دانشگاهي ضروري است . يكي از از مزاياي تحصيل در گرجستان عدم نياز به مدرك آيلتس و تافل براي ورود به دانشگاه هاي اين كشور است . ملاك انتخاب براي ورود به دانشگاه هاي گرجستان قبولي در آزمون ورودي و معدل دبيرستان و پيش دانشگاهي است .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۳:۵۵ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]

تحصيل در گرجستان

اعزام دانشجو به گرجستان را مي توان يكي از موقعيت هاي تحصيلي مناسب با هزينه هاي مقرون به صرفه براي افرادي دانست كه قصد پس از اتمام تحصيل قصد مهاجرت به اروپا را دارند.

گرجستان در حال حاضر يك كشور اروپايي محسوب مي شود و در سال 2005 قرارداد بولونيا را امضا كرده و به سيستم يكپارچه آموزشي در اروپا ملحق شده است. دانشجويان خارجي كه در اين كشور تحصيل ميكنند از سال 2016 به بعد مي توانند در حين تحصيل در گرجستان ، به راحتي براي دريافت ويزاي شنگن براي سفر به ديگر كشورهاي اروپايي اقدام نمايند.

مقاطع تحصيلي در كشور گرجستان در مقطع كارشناسي 4 ساله، در مقطع كارشناسي ارشد 2 ساله، در مقطع دكترا 3 تا 5 ساله و در رشته پزشكي عمومي 6 ساله و دندانپزشكي 5 ساله مي باشند.

زمان پذيرش در دانشگاههاي گرجستان دو نوبت در سال و در ماههاي مارچ (اسفند/فروردين) و سپتامبر (شهريور / مهر) مي باشد. 

امروزه در حدود 20 دانشگاه دولتي و حدود 30 دانشگاه خصوصي در گرجستان در حال فعاليت هستند كه رشته هاي تحصيلي متنوعي را در مقاطع مختلف و به زبان گرجي و انگليسي ارائه مي كنند.

 

اقامت تحصيلي گرجستان

تحصيل در گرجستان راهي بسيار راحت و ارزان قيمت براي اخذ اقامت است ولي ضعف آن اين است كه جز سابقه اقامت حساب نشده و بعد از ۶ سال مانند ساير روشها تبديل به اقامت دائم نميشود.

براي پوشش اين ضعف اكثرا متقاضيان اقامت خود را به وسيله اقامت تحصيلي مي گيرند و پس از استقرار براي تمديد اقامت از روش اقامت كارمندي يا خريد آپارتمان استفاده مي كنند.

كليه اقامت هاي تحصيلي يكساله صادر مي گردد ،در شرايط خاص به صورت ۶ ماهه صادر مي گردد ، تمديد اقامت ممكن است ۶ ماهه،يكساله،سه ساله و يا پنج ساله باشد.

پس از صدرو اقامت متقاضي يك ماه وقت دارد كه به گرجستان جهت امضاء و دريافت اقامت مراجعه فرمايد.

اقامت موقت ظرف ٣٠ روز از تاريخ درخواست و در صورت درخواست متقاضي به صورت فورس ماژور ظرف ١٠ روز صادر مي گردد.

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۷:۳۴ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب