مهاجرت
مهاجرت

تحصيل در دانشگاه‌هاي آلمان براي هر مقطع تحصيلي دانشگاهي كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكترا براي دانشجوهاي خارجي فراهم شده است به‌گونه‌اي كه با توجه به فراهم كردن پيش‌نيازهاي هر مقطع مي‌توان براي اعزام دانشجو به آلمان اقدام كرد. علاوه بر هزينه‌هاي تحصيل در آلمان كه رايگان است، در تمام مقاطع تحصيلي دانشگاهي نيز مي‌توان به زبان رسمي كشور آلمان يعني زبان آلماني و يا بنا به رشته‌هاي تحصيلي مختلف به زبان انگليسي در دانشگاه‌هاي آلمان به ادامه تحصيل پرداخت. هرچند كه غالب زندگي روزمره و كاري در خارج از دانشگاه نياز به دانش زبان آلماني دارد اما جهت تحصيل در بسياري از رشته‌هاي تحصيلي اين كشور مي‌توان زبان انگليسي را به‌عنوان زبان تحصيلي در مقطع كارشناسي ارشد و دكترا انتخاب نمود.

 

مزاياي تحصيل در آلمان

از مزاياي تحصيل در آلمان مي‌توان به امكان كار و اقامت آلمان پس از پايان تحصيل در آلمان به دليل اقتصاد قوي اين كشور اشاره كرد. كشور آلمان را مي‌توان مهم‌ترين كشور حوزه‌ي اتحاديه اروپا به لحاظ اقتصادي دانست. آلمان يكي از قطب‌هاي صنعتي دنياست كه مهم‌ترين صنايع آن بر مبناي صنايع شيميايي، خودرو، الكترونيك، كامپيوتر و صنايع و تجهيزات سنگين بنا شده است. آمار قابل‌توجه كشور آلمان در زمينه اقتصادي مازاد بودجه اين كشور در سال‌هاي جاري است همچنين مي‌توان در بين آمارهاي اقتصادي به آمار بيكاري آلمان در سال‌هاي اخير هم توجه كرد كه باوجود سيل هجوم پناهندگان به اين كشور همچنان زير ۳ درصد است درحالي‌كه بسياري از كشورهاي اروپايي از معضل بيكاري در اين كشورها رنج مي‌برند.

تحصيل در آلمان بر اساس اصل تحصيل رايگان بنا شده است و تحصيل رايگان در آلمان در بسياري از ايالت‌هاي آلمان همچنان براي دانشجويان آلماني و خارجي برقرار است. به‌منظور تحصيل در آلمان دانشجو صرفاً بايد هزينه‌ي زندگي خود را به عهده بگيرد.

 

مراكز تحصيلي در آلمان

كشور آلمان داراي بيش از ۴۲۵ دانشگاه و مركز آموزش عالي است كه شامل دانشگاه‌ها و مدارس آموزش عالي مختلف و متنوع شامل مدارس فني، هنري ، مديريتي و … مي‌باشند. نظام آموزش عالي آلمان به‌طوركلي شامل دو نوع مركز تحصيلي دانشگاهي است. نوع اول كه همانند ساير دانشگاه‌هاي كشورهاي مختلف بيشتر جنبه‌هاي علمي و تحقيقاتي را در برنامه آموزشي خود دارند و در زبان آلماني Universitat ناميده مي‌شوند و نوع دوم كه مؤسسات آموزش عالي فني آلمان مي‌باشند كه تأكيد بيشتري بر فعاليت‌هاي فني و علمي مرتبط زمينه‌هاي مهندسي دارند و در زبان آلماني Fachhochschule ناميده مي‌شوند. امروزه بيش از دو ميليون دانشجو در دانشگاه‌هاي آلمان مشغول به تحصيل هستند. مراكز آموزش عالي شامل ۱۰۲ دانشگاه، ۱۷۰ مدرسه عالي تخصصي و ۶۷ مركز آموزش عالي جهت تحصيل براي دانشجويان است.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۵:۱۳ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب