مهاجرت
مهاجرت

 

پيرامون بحث اعزام دانشجو به فرانسه ابتدائاً بايستي در باب كشور فرانسه و شرايط اقليمي و فرهنگي آن اطلاعاتي داشته باشيم. كشور فرانسه يكي از بزرگنرين كشور‌هاي اروپاي غربي است و مساحت تقريبي آن، يك پنجم كل اتحاديه‌ي اروپا است. اين كشور با كشور‌هاي بلژيك، آلمان، سوئيس، اسپانيا و لوگزامبورگ، مرز زميني مشترك دارد و همچنين كانال مانش را به انگلستان متصل مي‌كند.

وضعيت جغرافيايي و محيطي فرانسه يكي از متنوع‌ترين وضعيت‌هاي اقليمي در قاره‌ي اروپا است و داراي آب و هوايي چهار فصل است؛ به شكلي كه اين كشور در مناطق غربي و جنوب غربي خود آب و هواي اقيانوسي دارد و در نواحي جنوبي، بيشتر آب و هواي مديترانه‌اي و در نواحي مركزي و شرقي آن، شرايط اقليمي قاره‌اي ديده مي‌شود. رشته كوه‌هاي اصلي اين كشور عبارتند از آلپ و پيرنه و آردن.

جمعيت اين كشور طبق آمارهاي مؤسسات رسمي در سال 2013 ميلادي بيش از شصت و شش ميليون نفر بوده كه غالباً در پنج شهر پرجمعيت اين كشور، يعني شهر هاي پاريس، ليون، مارسي، ليل و تولوز پراكنده شده‌اند.

اقتصاد مي‌تواند يكي از پارامترهاي مدنظر براي متقاضيان تحصيل در فرانسه باشد. فرانسه با توجه به ميزان توليد ناخالص ملي، ششمين اقتصاد برتر جهان است. نرخ بيكاري در اين كشور تك رقمي و چيزي در حدود 7.8 درصد است و 2.6 درصد از مردم آن زير خط فقر زندگي مي‌كنند. نرخ تورم نيز در اين كشور از 8 درصد همواره پايين‌تر بوده است. از مهمترين صنايع كشور فرانسه مي‌توان به صنايع مربوط به فرآوري فلزات، ساخت اتومبيل، حمل‌ونقل، صنعت گردشكري و هواپيما سازي اشاره كرد. گندم و جو، سيب زميني و چغندر قند نيز از مهمترين محصولات كشاورزي اين كشور است. اين كشور هرساله، درآمد بسيار زيادي از راه گردشگري كسب مي‌كند؛ چرا كه علاوه بر جاذبه‌هاي توريستي فراوان، از لحاظ فراهم نمودن شرايط و موقعيت بهينه براي اقامت گردشگران و به خصوص صنعت هتل‌داري ممتاز نيز وضعيت مناسب دارد كه به اين دليل تحصيل در فرانسه امروزه بسيار محبوب شده است .

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۲۴:۵۸ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب