مهاجرت
مهاجرت

تحصيل در گرجستان

اعزام دانشجو به گرجستان را مي توان يكي از موقعيت هاي تحصيلي مناسب با هزينه هاي مقرون به صرفه براي افرادي دانست كه قصد پس از اتمام تحصيل قصد مهاجرت به اروپا را دارند.

گرجستان در حال حاضر يك كشور اروپايي محسوب مي شود و در سال 2005 قرارداد بولونيا را امضا كرده و به سيستم يكپارچه آموزشي در اروپا ملحق شده است. دانشجويان خارجي كه در اين كشور تحصيل ميكنند از سال 2016 به بعد مي توانند در حين تحصيل در گرجستان ، به راحتي براي دريافت ويزاي شنگن براي سفر به ديگر كشورهاي اروپايي اقدام نمايند.

مقاطع تحصيلي در كشور گرجستان در مقطع كارشناسي 4 ساله، در مقطع كارشناسي ارشد 2 ساله، در مقطع دكترا 3 تا 5 ساله و در رشته پزشكي عمومي 6 ساله و دندانپزشكي 5 ساله مي باشند.

زمان پذيرش در دانشگاههاي گرجستان دو نوبت در سال و در ماههاي مارچ (اسفند/فروردين) و سپتامبر (شهريور / مهر) مي باشد. 

امروزه در حدود 20 دانشگاه دولتي و حدود 30 دانشگاه خصوصي در گرجستان در حال فعاليت هستند كه رشته هاي تحصيلي متنوعي را در مقاطع مختلف و به زبان گرجي و انگليسي ارائه مي كنند.

 

اقامت تحصيلي گرجستان

تحصيل در گرجستان راهي بسيار راحت و ارزان قيمت براي اخذ اقامت است ولي ضعف آن اين است كه جز سابقه اقامت حساب نشده و بعد از ۶ سال مانند ساير روشها تبديل به اقامت دائم نميشود.

براي پوشش اين ضعف اكثرا متقاضيان اقامت خود را به وسيله اقامت تحصيلي مي گيرند و پس از استقرار براي تمديد اقامت از روش اقامت كارمندي يا خريد آپارتمان استفاده مي كنند.

كليه اقامت هاي تحصيلي يكساله صادر مي گردد ،در شرايط خاص به صورت ۶ ماهه صادر مي گردد ، تمديد اقامت ممكن است ۶ ماهه،يكساله،سه ساله و يا پنج ساله باشد.

پس از صدرو اقامت متقاضي يك ماه وقت دارد كه به گرجستان جهت امضاء و دريافت اقامت مراجعه فرمايد.

اقامت موقت ظرف ٣٠ روز از تاريخ درخواست و در صورت درخواست متقاضي به صورت فورس ماژور ظرف ١٠ روز صادر مي گردد.

 

 

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۷:۳۴ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب