مهاجرت
مهاجرت

شرايط اعزام دانشجو به آلمان

اگر شما در دانشگاه هاي دولتي كشور آلمان تحصيل كنيد هزينه هاي بسيار كمي آن هم به علت اداره دانشگاه و ارائه خدمات دانشجويي پرداخت ميكنيد و در واقع ميتوان گفت تحصيل در آلمان شما رايگان است. دولت آلمان با توجه به ظرفيت هاي فراوان تحصيلي و شغلي در اين كشور نه تنها براي دانشجويان بومي خود بلكه براي اشخاصي كه از كشور هاي ديگر جهان متقاضي تحصيل در آلمان هستند امكان تحصيل رايگان در آلمان را فراهم كرده است.  بيشتر دانشگاه ها مخصوصا در رشته هايي كه به زبان آلماني ارائه مي شوند تقريبا رايگان و در رشته هايي كه به زبان انگليسي ارائه مي شوند داراي هزينه هاي جزئي  هستند. شايان ذكر است، تحصيل در اتريش ، نروژ و فرانسه نيز به صورت رايگان مي باشد.

البته كشور آلمان داراي 16 ايالت است و اين ايالت ها اين اجازه را دارند كه در مواردي به صورت مستقل تصميم گيري نمايند. در نهايت حتي اگر دانشگاه شهريه اي از شما دريافت نمايد اين شهريه از 100 يورو تا 300 يورو در ترم تجاوز نمي نمايد و در مقابل دانشجو مي تواند بليط هايي از دانشگاه دريافت نمايد كه اين امكان را براي او فراهم ميكند كه از سيستم حمل و نقل عمومي به صورت رايگان استفاده نمايد.

 

البته  علاوه بر تحصيل در آلمان به صورت رايكان اين كشور همانند همه كشورهاي جهان امكان تحصيل در كالج ها و دانشگاه هاي خصوصي را نيز فراهم كرده است كه تحصيل در آنها مستلزم پرداخت هزينه است. اگر شما خواهان تحصيل در اين مراكز هستيد بايد سالانه حدودا 15,000 تا 20,000 يورو هزينه كنيد.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۵۳:۲۷ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب